Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
KYK Yerleştirme Sonuçları
İşte son seçim anketinin sonuçları
14 Milyonluk İkramiye Böyle Geldi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Öğrenim Kredisi Borçları Siliniyor

Öğrenim Kredisi Borçları Siliniyor
Öğrencilerin Öğrenim Kredisi Borçları siliniyor ama bir şartla...
01.11.2013 / 11:49


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yeni evlenen gençlere 10 bin liraya kadar kredi verme kararının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı da evli üniversite öğrencileri için harekete geçti. Bakanlık,Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun öğrencilere verdiği aylık 280 TL öğrenim kredisi ve yurtücretlerini, üniversite okurken evlenen öğrencilerden almayacak. Evlenen ve kredi borcu bulunan öğrencilerin de geçmişe dönük borçları silinecek. Öğrenciler böylece kişi başına 13 bin TL borçtan kurtulmuş olacak.



Uygulamadan yararlanmak isteyen öğrencilerin evlilik  cüzdan ile bakanlığa başvurması yeterli olacak. Bakanlığın belirlemelerine göre, yeni uygulamadan yaklaşık 3 bin üniversite öğrencisi yararlanacak.



YURTLAR DA BEDAVA



Evliliği teşvik amacı taşıyan uygulama, üniversite öğrenimi devam ederken evlenen çiftlere önemli bir destek sağlayacak. Öğrencilerin, üniversite yaşamları boyunca aldıkları öğrenim ve katkı kredisi bursa çevrilecek, ayrıca geçmişe dönük kredi borçları sıfırlanacak.Öğrenim hayatı bitene kadar evli öğrencilere burs verilecek. Evli öğrenciler, yurtlarda kalmaya devam etmek istemeleri durumunda eski sistemde olduğu gibi kız ve erkek ayrı olmak şartıyla devlet yurtlarından yararlanabilecek. Evli üniversite öğrencisine yurt da ücretsiz olacak. 


Etiketler:
Bu haber toplam 655 defa okundu

Tüm Burs Veren Kurumların Listesi 2014
2014 yılı içinde üniversiteyi kazanan öğrencilere burs verecek olan devlet ve vakıf burslarının tamamı haberimizin devamında. Üniversite öğrencileri için maddi anlamda kolaylık sağlayan burs imkanları, vakıf ve devlet kurumlarından burs verenlerin tam listesi haberimizde. Hangi kurumlar burs veriyor. 2014 burs veren kurumlar hangileri? 2014-2015 eğitim yılı içerisinde burs verecek olan tüm kurumların listesine haberimizin devamında ulaşabilirsiniz

YAZARLAR